Prijsuitreiking wedstrijden Eurobeef, Meesterschap en Junioren kent spectaculaire ovatie voor alle winnaars!

Eurobeef: the winners
De Gouden Eurobeeftrofee was de kroon op het werk van de ganse familie Havermans: van links naar rechts: Karel, Steve, Eric, Cor en Dennis, samen met de voorzitter van de jury Etienne Devleminck.

Ganse familie Klasseslager Havermans wint de Gouden Eurobeeftrofee!

Auteur en foto’s: eve

Op zondag 30 september  2018 vonden de Eurobeefvakwedstrijden, de Meesterschapwedstrijd voor slagers en de Junior-Cup voor jongeren plaats in Kortrijk Xpo, ter gelegenheid van de 16de editie van de vakbeurs Meat Expo.

Eurobeef: the winners
De Gouden Eurobeeftrofee was de kroon op het werk van de ganse familie Havermans: van links naar rechts: Karel, Steve, Eric, Cor en Dennis, samen met de voorzitter van de jury Etienne Devleminck
Net zoals drie jaar geleden was ook nu de Zilveren Eurobeeftrofee voor Andreas Decruyenaere. Co-voorzitter van de Landsbond Ivan Claeys reikte de trofee uit.
Ward Blanckaert sleepte de Bronzen Eurobeeftrofee in de wacht. Co-voorzitter van de Landsbond, Jean-Luc Pottier, reikte met plezier de trofee uit.

Opvallend veel jongeren zetten sterke prestaties neer.

Op de officiële proclamatie voorzag het protokol in een aantal toespraken. De voorzitter van Meat Expo, Dirk Dupont, bedankte alle laureaten voor hun inzet en aanwezigheid. Hij merkte op dat er veel meer sympathisanten hun laureaten waren gevolgd naar deze majestueuze prijsuitreiking dan drie jaar geleden.

“ De jeugd is er, wij hebben jullie nodig. Wij hebben terechte opvolgers voor de huidige generatie slagers en daarmee is de toekomst van het ambacht verzekerd”, aldus voorzitter van Meat Expo, Dirk Dupont.

Minister van Middenstand, KMO, Landbouw, Voedselveiligheid en Maatschappelijke Integratie, Denis Ducarme, beklemtoonde het belang van het zo mooie slagersberoep als ambachtelijke beenhouwer, wat hem toch niet zo onbekend is. Momenteel evalueert de minister de wet voor de bescherming van de ambachtslui. Hij moedigde de slagers aan om de waarde van hun kennis te benadrukken en hun talenten en passie verder uit te dragen.

Om de daad bij het woord te voegen, lauwerde minister Ducarme de vijf winnaars van de officiële Meesterschapwedstrijd, die zeven jaar geleden werd ingericht, en onder het toezicht staat van het ministerie van Middenstand.

Beste beenhouwers en finalisten Meesterschapwedstrijd

Om de “beste” Belgische beenhouwer te kunnen worden, moet de slager zijn ambacht bewijzen in volgende productcategorieën: ambachtelijk gekookte beenham, ambachtelijke rauwe beenham, salami en Parijse worst.

Per rubriek dient minimum zilver (minimum 80%) te worden behaald. De 5 slagers met de beste totaalscore in de hoger vermelde rubrieken, verkrijgen dan de officiële titel van respectievelijk eerste, tweede en derde slager van België 2018.

De twee andere laureaten mogen zich vereerd voelen met de titel van “finalist van de officiële Meesterschapwedstrijd voor slagers van België 2018”.

Nadat de voorzitters van de Landsbond, Ivan Claeys en Jean-Luc Pottier en de wedstrijdvoorzitter Etienne De Vleminck hun lof hadden uitgesproken over het slagersvakmanschap en de deelname van zoveel jongeren aan de vakwedstrijd voor de Junior-Cup, kon de prijsuitreiking beginnen.

Laureaten Meesterschapwedstrijd 2018

Foto 1: 1ste beenhouwer van België: Filip Vermeulen 

Petra en Filip Vermeulen ontvingen van minister van Middenstand Denis Ducarme de Meesterschapsprijs als 1ste Beenhouwer van België.

Foto 2: 2de beenhouwer van België: Butcher’s Store 

Blije gezichten bij Peggy en Luc De Laet als 2de Beenhouwer van België, met één van hun verdienstelijke medewerkers Tony van The Butcher’s Store, in het gezelschap van minister Ducarme.

Foto3: 3de beenhouwer van België: Jeroen en Lieven Van de Velde 

Broers Jeroen en Lieven Van de Velde waren fier op hun Meesterschapsprijs als 3de Beenhouwer van België, uitgereikt door minister Ducarme.

Eerste Finalist: Klasseslager Havermans

Tweede Finalist: Peter Van de Weyer

Laureaten van de 14 verschillende rubrieksprijzen

  1. Schotel vers vlees: Klasseslager Havermans
  2. Schotel koud buffet: Stephane Marchand
  3.  Ambachtelijke kookham: Dirk Verheyen
  4. Ambachtelijke gezouten ham: Ismaël Martin
  5. Ambachtelijke gezouten vleeswaren met uitzondering van ham: Andreas Decruyenaere
  6. Ambachtelijke vleesproducten: Filip De Cock
  7. Ambachtelijke leverbereidingen: Fréderic Rosseels
  8. Ambachtelijke droge worst: Peter Van de Weyer
  9. Ambachtelijk vleesproduct op basis van bloed: Brice Devivier

10.Ambachtelijk vleesproduct op basis van gevogelte: Joran Delbaere

11.Ambachtelijke geleibereidingen: Ismaël Martin

12.Bereide of ovenklare gerechten: Klasseslager Havermans

13.Salades op basis van vlees: Ismaël Martin

14.Innovatief product op basis van vlees: Klasseslager Havermans

Speciale ereprijzen

Beker van de Landsbond als bekroning voor de meest verdienstelijke schotel vers vlees inzake promotie, door originaliteit, creativiteit en finesse:  Klasseslager Havermans

Beker van Meat Expo voor de schotel koud buffet, die uitmuntte in originaliteit, creativiteit, afwerking en finesse: Stephane Marchand

Beker van de Grootorde der Belgische Slagers voor het bereid gerecht dat uitmunt door originaliteit, creativiteit, afwerking en finesse: Klasseslager Havermans

Hoofdvogels

Gouden Poem

Filip De Cock mocht uit handen van ere-voorzitter van de Landsbond, Willy Verbust, de Gouden Poem in ontvangst nemen.

De Gouden Poem wordt gewonnen door de persoon, die in de rubriek ambachtelijke kookham, ambachtelijk gezouten ham of ambachtelijk gezouten vleeswaren, ambachtelijk vleesproduct en ambachtelijk vleesproduct op basis van lever het hoogst aantal punten behaalde:

Filip De Cock

Gouden Eurobeeftrofee: Klasseslager Havermans

Zilveren Eurobeeftrofee: Andreas Decruyenaere

Bronzen Eurobeeftrofee: Ward Blanckaert

JUNIOR CUP 2015

Zion Cocks won de Junior Cup, uitgereikt door de voorzitter van de jury, Etienne Devleminck.

Winnaar: Zion Cocks

Schotel vers vlees: Zion Cocks

Schotel koud buffet: Ruben Stoofs

Ambachtelijke kookham: Jarne Delbaere

Ambachtelijke gezouten ham: Zion Cocks

Ambachtelijke gezouten vleeswaren met uitzondering van ham: Vital  Laperre

Ambachtelijke vleesproducten: Jarne Delbaere

Ambachtelijke leverbereidingen: Sandy Vandersmissen

Droge worst: Nicky Peeters

Ambachtelijk vleesproduct op basis van bloed: Colin Decleyre

Ambachtelijk vleesproduct op basis van gevogelte: Zoë Ansah

Geleibereidingen: Stefan Wygers

Bereide of ovenklare gerechten: Geert-Jan Jonkers

eve

10 Comments

  1. Beste,

    De naam van onze zoon Vital Laperre staat verkeerd gespeld ttz. het moet zijn Vital Laperre.
    Graag correctie indien mogelijk.

    Mvg

    Laperre Luc

  2. Beste,
    Gelieve de naam van mijn zoon juist te schrijven bij de geleibereidingen :
    Stefan Wygers en niet Stephane Wickers…
    Dank u wel

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


*